Sztuczna inteligencja zmienia nasz świat!

Rozwój sztucznej inteligencji jest systematyczny, dlatego każdego dnia czynione są kroki do tego, aby sztuczna inteligencja coraz częściej brała udział w naszym życiu. Już dziś, ma ona duży wpływ na nasze życie, choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi. W jaki sposób sztuczna inteligencja już dziś ingeruje w nasze życie? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w dalszej części naszej publikacji. Zapraszamy!

Sztuczna inteligencja w ruchu drogowym

Najprostszym przykładem na to, jak sztuczna inteligencja działa w naszym życiu są systemy drogowe, które mijamy każdego dnia. Specjalnie opracowane harmonogramy bądź schematy, działają na różnych przejściach w wielkich miastach. Coraz częściej jednak testuje się udział sztucznej inteligencji, która po natężeniu ruchu na konkretnych pasach, sama podejmuje decyzję o czasie, w którym ma zmienić światła czy to na przejściu dla pieszych, czy też dla samochodów, które stoją na pasach drogowych.

Sztuczna inteligencja w medycynie

Nie sposób zwrócić uwagę także na urządzenia medyczne, które wspierane są przez sztuczną inteligencję. Już dziś możemy posłużyć się bowiem wieloma przykładami w których to skalpel bądź laser jest trzymany w rękach urządzeń wspieranych przez sztuczną inteligencję. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ urządzenia i sztuczna medycyna są maksymalnie precyzyjne. Człowiek w wielu wypadkach nie jest w stanie dotrzymać w tej kwestii kroku, a coraz częściej zdarza się tak, że precyzja odgrywa wielką rolę w wypadku sytuacji danego pacjenta.

Smartfony i inne urządzenia mobilne

W tym aspekcie również, coraz częściej wchodzimy w temat sztucznej inteligencji, która coraz bardziej wspomaga urządzenia, które posiadamy ze sobą. Mowa o smartfonach, czy też smartwatchach, które są wspierane przez coraz to bardziej zaawansowane systemy sztucznej inteligencji.

Jak widać, sztuczna inteligencja otacza nas już dzisiaj. Jej wpływ na nasze życie będzie z latami coraz to większy, ponieważ już teraz sztuczna inteligencja trafia chociażby do aut, poprzez systemy omijania, trzymania pasa ruchów, czy też prowadzenia całego auta, uwzględniając całe nasze otoczenie.