Prowadzić rachunkowość firmy we własnym zakresie, czy postawić na wsparcie profesjonalnego biura?

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do prowadzenia rachunkowości. Tylko kto właściwie powinien pilnować firmowych spraw? Lepiej zająć się tym we własnym zakresie? A może jednak powinniśmy poważnie pomyśleć o usługach biura rachunkowego? Nasz tekst pomoże przy podjęciu ostatecznej decyzji, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Samodzielne prowadzenie firmowej rachunkowości

Samodzielne prowadzenie firmowej rachunkowości to szansa na przycięcie kosztów oraz ograniczenie czasu związanego z wyborem odpowiedniego biura rachunkowego. W końcu nie dość, że nie będziemy musieli szukać godnej zaufania firmy, to jeszcze nie będziemy zobowiązani do płacenia honorarium za świadczone usług. W skali miesiąca zostanie nam trochę środków, a co dopiero, gdy uwzględnimy roczne wydatki na biuro rachunkowe Warszawa. Poza tym samodzielnie prowadzenie firmowej rachunkowości to gwarancja pełnego nadzoru nad przebiegiem wszystkich spraw, jak również pewność, że będą one załatwiane na bieżąco i nie spadną na nas żadne problemy. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że samodzielnie prowadzenie firmowej rachunkowości nie będzie należeć do najprostszych zadań. Aby nasza rachunkowość była prowadzona bez zarzutu, potrzebujemy specjalistycznych narzędzi, jak również szerokiej wiedzy i doświadczenia. Jeśli nie dysponujemy ani jednym, ani drugim, to niestety samodzielne prowadzenie firmowej rachunkowości nie pójdzie tak sprawnie, jak sobie wyobrażaliśmy i w takich przypadkach warto poważnie zastanowić się nad profesjonalnym wsparciem.

Profesjonalne prowadzenie firmowej rachunkowości

Profesjonalne prowadzenie firmowej rachunkowości to na pewno duża wygoda i oszczędność czasu, ponieważ skoro naszymi sprawami zajmą się fachowcy, to my będziemy mogli skupić się na innych zadaniach. Do tego możemy być też pewni, że fachowcy odpowiednią zajmą się firmową rachunkowością, ponieważ nie dość, że dysponują szeroką wiedzą i doświadczeniem, to jeszcze korzystają z nowoczesnych rozwiązań, które przyśpieszają załatwienie wiele różnego typu spraw. Nie będzie zatem trudności z prowadzeniem ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, sporządzaniem deklaracji podatkowych, czy nawet zajmowaniem się miesięcznymi rozliczeniami. Warto przy tym wspomnieć, że usługi fachowców wcale nie muszą być wygórowane. Jeśli postawimy na usługi profesjonalnego biura rachunkowego, to możemy być pewni, że nawet stała współpraca nie będzie stanowić dla naszej firmy zbyt dużego obciążenia.

Kto ostatecznie powinien zająć się prowadzeniem firmowej rachunkowości?

To, kto zajmie się prowadzeniem firmowej rachunkowości, zależy od nas, jak również od naszych umiejętności i wiedzy. Jeśli mamy doświadczenie w tego typu sprawach i prowadzenie firmowej rachunkowości nie stanowi dla nas żadnego wyzwania, to jak najbardziej możemy zająć się tym we własnym zakresie. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z prowadzeniem ksiąg rachunkowych, a na samą myśl o przygotowaniu raportu lub bilansu dostajemy bólu głowy, to lepiej od razu rozejrzeć się za odpowiednim biurem rachunkowym.

 

Biuro rachunkowe Warszawa – Petra usługi księgowe

Marszałkowska 126/134

00-008 Warszawa

Tel: 509 003 309

https://www.google.com/maps/?cid=11103345767295333247