Pielęgnacja włosów – co sprzyja szybszemu porostowi?

Pielęgnacja włosów często kojarzy nam się z kosztownymi zabiegami u fryzjera bądź stylisty. Czy zawsze tak to musi wyglądać? Oczywiście, że nie! Istnieje wiele rozwiązań, które możemy wprowadzić do naszej codziennej rutyny, które nie tylko poprawią wygląd włosów, ale także wpłyną na ich szybszy porost oraz zahamują ich wypadanie.

Zaprzestanie mycia włosów intensywnym szamponem

Jeśli chcesz poprawić stan swoich włosów, jedną z pierwszych rzeczy, które powinnaś zrobić jest zaprzestanie mycia ich intensywnym szamponem. Szampony te pozbawiają włosy naturalnych olejków, pozostawiając je suche i łamliwe. Zamiast tego, zdecyduj się na łagodniejszy, delikatniejszy szampon. Powinnaś również starać się unikać codziennego mycia włosów. Zbyt częste mycie włosów może również pozbawić je naturalnych olejków. Zamiast tego staraj się myć je co drugi, a nawet co trzeci dzień. A gdy już je umyjesz, pamiętaj o użyciu odżywki, która pomoże Ci uzupełnić naturalne olejki we włosach. Stosując się do tych prostych wskazówek, możesz znacznie poprawić stan swoich włosów!

Spożywaj więcej białka

Bez wątpienia drogą do zdrowych włosów jest zapewnienie im odpowiedniego poziomu białka. Jest ono niezbędne dla zdrowego wzrostu włosów, więc jeśli nie dostarczasz go wystarczająco dużo po przez swoją dietę, twoje włosy prawdopodobnie na tym ucierpią. W celu zwiększenia jego poziomu możesz jeść więcej kurczaka, ryb i jajek lub zdecydować się na suplementację białkową. Możesz również stosować bogate w proteiny produkty do pielęgnacji włosów, takie jak odżywka lub maska z dodatkiem protein. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, pamiętaj żeby nie przesadzać. Przesada nigdy nie jest dobra – ani w jedną, ani w drugą stronę.

Dostarcz do organizmu niezbędnych substancji odżywczych

Nie ma wątpliwości, że pielęgnacja włosów jest ważna. Nie tylko sprawia, że dobrze wyglądasz, Twoje samopoczucie znacznie się poprawia, ale także pomaga to pobudzić większy porost włosów. Jednym z najlepszych sposobów dbania o włosy jest dostarczenie do organizmu niezbędnych składników odżywczych. Można to zrobić poprzez dobranie zdrowej diety i przyjmowanie suplementów. Zdrowa dieta powinna zawierać dużo owoców i warzyw, a także chude białko i zdrowe tłuszcze. Należy również zadbać o to, aby pić dużo wody. Oprócz spożywania zdrowego jedzenia, zadbaj o odpowiednią suplementację. Suplementy takie jak biotyna i olej rybny mogą pomóc wzmocnić włosy i zapobiec ich wypadaniu. Jeśli więc chcesz przenieść swoją pielęgnację włosów na wyższy poziom, pamiętaj o dostarczaniu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Twoje włosy będą Ci za to wdzięczne!

Przykładem suplementu diety, który może Ci w tym pomóc jest: Locerin

Więcej informacji na temat zdrowia włosów oraz prawidłowej pielęgnacji znajdziesz również na portalu: https://new-eclub.com/.

Nie przeczesuj nadmiernie włosów

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy pielęgnacji włosów jest nadmierne rozczesywanie. Choć kusząca jest chęć pozbycia się wszystkich niedoskonałości i splątanych włosów, to w rzeczywistości może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Nadmierne czesanie może naruszyć łodygę włosa, powodując rozdwajanie się końcówek i puszenie się włosów. Ponadto, nadmierne czesanie może prowadzić do podrażnienia skóry głowy, a nawet wypadania włosów. Jak często powinnaś więc czesać włosy? To zależy od rodzaju włosów, ale ogólnie rzecz biorąc, najlepiej czesać je nie częściej niż 2-3 razy dziennie. Podczas czesania należy używać grzebienia o szerokich zębach.

Zadbaj o zdrową skórę głowy

Zdrowa skóra głowy jest podstawą zdrowych włosów, dlatego tak ważne jest, by o nią dbać! Jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać skórę głowy w zdrowiu, jak na przykład regularne mycie szamponem, używanie delikatnych środków myjących i unikanie ostrych środków chemicznych. Powinnaś również złuszczać skórę głowy co tydzień, aby usunąć martwe komórki skóry i pobudzić krążenie. Pamiętaj też o stosowaniu dobrej odżywki, aby skóra głowy była nawilżona. Dbając o skórę głowy, będziesz w stanie uzyskać zdrowe, piękne włosy!

Zrób sobie masaż skóry głowy

Stymuluje on przepływ krwi do skóry głowy, co pomaga dostarczyć składniki odżywcze do mieszków włosowych. Masowanie skóry głowy pomaga również pozbyć się wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń i łoju, co może prowadzić do zdrowszych, bardziej lśniących włosów. Nie zapominajmy też o czynniku relaksacyjnym! Dobry masaż skóry głowy może pomóc zredukować stres i napięcie. Jeśli więc szukasz sposobu na poprawienie swojej rutyny pielęgnacji włosów, koniecznie dodaj do swojej listy masaż skóry głowy.

Ciekawe informacje na temat zdrowia włosów oraz ich pielęgnacji możemy również przeczytać na portalu TaneralPro (https://taneralpro2.com/es/profolan-es/).