Książka Brudna. Wiadro łez

Książka Brudna. Wiadro łez, to powieść trzymająca w napięciu. Kontrowersyjna dotyka wiele warstw życia i nie tylko. Porusza m.in. ciekawą i zarazem kontrowersyjną kwestię pedofilii wśród celebrytów i duchowieństwa który autor Miłosz Galantowicz tutaj ukazał. Jest to temat bardzo „na czasie” i obnaża przepych, w jakim pławi się ten stan społeczny, a także bezkarność duchowieństwa, zwłaszcza za czyny lubieżne, tzw. zamiatanie tematu pod dywan i ukrywanie winnych.
 
Kim zatem są ofiary bohaterki i dlaczego to czytelnik dowie się z kart tej książki. Uważam, że bardzo ważne jest głośne przedstawianie tego problemu oraz ukazanie dramatu dzieci, których dotknął ten tragizm. Tutaj stawiam duży plus autorowi, również za oryginalne metody karania takich przestępców.  Wymagało to penetracji źródeł, specjalistycznej wiedzy i mimo tragizmu sytuacji, żartobliwego podejścia do tematu kary.
 
Ogólnie wiele wątków w książce popartych jest specjalistyczną wiedzą z zakresu wojskowości, sprzętu, czy techniki. To gratka dla osób interesujących się tą dziedziną. Ale żeby nie było kolorowo, muszę napisać, że wielowątkowość w książce mnie osobiście trochę męczy. Jak dla osoby, która interesuje się techniką, miłosne perypetie przyjaciół głównej bohaterki którą jest Brudna i są jakby z innej książki.
 
Jednak ogólnie bardzo polecam powieść. Bohaterka tytułowa Brudna ma swój indywidualny i niepowtarzalny styl, styl bycia i zachowania. Na pewno ciężko będzie się czytelnikowi oderwać od fabuły i tak jak bohaterka jeżdżąc po Polsce poszukuje i odkrywa zaskakujące fakty, tak czytający również może znaleźć wiele interesujących dla siebie wątków.
 
Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią akcję, dynamikę i wielowątkowe powieści. Zakończenie świetne, mocne, zaskakujące, dobre i inspirujące.