Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Nie wiesz kim jest doradca finansowy? Nic nie szkodzi! Dziś odpowiemy na to pytanie i postaramy się znaleźć najlepszego w swoim zawodzie. Sprawdźcie sami!

Doradca finansowy to osoba, która jest odpowiedzialna za nasze produkty finansowe. Mówiąc w skrócie, jest to osoba przedstawiająca nam najlepsze oferty na kredyty, pożyczki, czy też inne produkty finansowe, które doskonale znamy z banków. Chcąc uzyskać kredyt na najlepszych warunkach, udajemy się właśnie do doradcy finansowego, który sprawdza i porównuje wszystkie aktualne oferty banków.

Dobry doradca finansowy oferuje najlepsze oferty cenowe na rynku, dlatego wybieramy go. Podobnie jak w wypadku doradców ubezpieczeniowych, którym powierzamy dla przykładu przedłużenie naszego OC. Tak samo Doradca Finansowy Warszawa jest osobą u której zawieramy umowy kredytowe, pożyczkowe, bądź inwestycyjne.

Niezależny doradca finansowy jest po naszej stronie!

Przed pierwszą wizytą u doradcy finansowego warto zdawać sobie sprawę, iż jest on całkowicie po naszej stronie. Dzięki swojej niezależności, wyszukuje on oferty we wszystkich bankach dostępnych w Polsce. Skutkiem tego, mamy pełną kontrolę nad tym, co wybieramy w danym momencie. Sytuacja wygląda więc inaczej niż w wypadku pracownika banku, który zawsze będzie przekonywał nas do kredytu w tym banku, w którym to znajdujemy się w danym momencie. Co więcej, najlepsze oferty czy to kredytowe czy leasingowe dostępne są w innych bankach z uwagi na fakt, iż nie posiadamy tam żadnych produktów finansowych.

Dzięki doradcy finansowemu możemy więc zmniejszyć w dużym stopniu zarówno opłaty za uruchomienie, jak i uzyskać zdecydowanie lepsze oprocentowanie, wybierając ofertę w zupełnie innym banku od tego, w którym zakładaliśmy to na samym początku.

Kolejną sprawą jest fakt, iż doradca finansowy nie bierze od nas pieniędzy za porady. Jego zadaniem jest bowiem doprowadzenie klientów do banków, które płacą doradcom prowizje. Oczywiście produkt wybieramy my, natomiast w wypadku każdego banku, za uzyskanie klienta, bank płaci prowizję. Dzięki temu my cieszymy się darmową pomocą, jako klienci indywidualni.

Jak wygląda kwestia formalności?

Warto wiedzieć, że nasz ekspert finansowy to osoba, która jest odpowiedzialna za wszystkie nasze formalności. Dzięki temu, jeśli bank potrzebuje czegoś więcej od nas, jesteśmy o tym natychmiast informowani. Skutkiem tego, cały proces ubiegania się o dany produkt finansowy jest szybszy i wygodniejszy z naszego punktu widzenia.

Dodatkowo, nie ma też problemów z uzyskaniem tych najbardziej atrakcyjnych ofert, ponieważ kontakt z bankiem jest przejmowany przez danego specjalistę i jest on prowadzony w naszym imieniu wzorowo. To z kolei przekształca się w lepsze decyzje w oparciu o szybkie załatwianie pilnych spraw, które są dla banków istotne, aby potwierdzić naszą zdolność. Wyjątkiem negatywnych decyzji może być jedynie brak zdolności finansowej z naszej strony.

Gdzie znaleźć dobrego eksperta?

Jak wiadomo, ekspertów jest cała masa. Nie powinno nam to jednak przeszkodzić w tym, aby znaleźć najlepszego z nich. Jeśli chodzi o naszą propozycję, zdecydowanie warto wymienić propozycję eksperta, którą widzą Państwo poniżej:

Ekspert Finansowy Warszawa

 ul. Stanisława Moniuszki 1
00-014 Warszawa woj. mazowieckie

 +48 533 88 78 78
 biuro@ekspertfinansowy.org
 www.biurokredytowe.warszawa.pl